SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA ŠPORTU NA ŠKOLÁCH - občianske združenie

Nina Penzešová

Zjazdové lyžovanie

Gymnázia I. Bellu v Handlovej - Nina Penzešová.

Kto by povedal, že medzi ľuďmi, ktorých denne stretávame či už na chodbách školy, alebo kdesi na ulici, sú ľudia úspešní, významní vo svojom obore. Ibaže sú i príliš skromní na to, aby sa svojimi úspechmi chválili. Medzi takých zaručene patrí i študentka Gymnázia I. Bellu v Handlovej, Nina Penzešová.
Tiché 17-ročné dievča v skutočnosti predstavuje veľkú konkurenciu pre svoje rovesníčky, pretekárky v alpskom lyžovaní. Nina sa už od malička venuje rozličným športom, akými sú napríklad basketbal, tenis, plávanie či horská cyklistika. Avšak jej životnou vášňou sa stalo zjazdové lyžovanie. Svoj talent naplno prejavuje už druhý rok v súťaži junioriek. Vo veku iba 15 rokov sa zúčastnila pretekov Európskeho pohára vo Vrátnej, kde obsadila 31. miesto.
Jej vďaka a obdiv právom prináležia jej trénerom, Soni Gubkovej-Kuzmanoovej, Petrovi Matiaškovi, Marekovi Garajovi, Rasťovi Mažgútovi, ale i jej terajšiemu trénerovi Braňovi Bizíkovi. Nina sa taktiež môže popýšiť víťazstvom na FIS pretekoch v Albrechticiach. Za svoj najväčší doterajší úspech považuje 10. miesto v slalome na Európskom olympijskom festivale talentovanej mládeže, ktorý sa konal v Španielsku vo februári 2007 . Reprezentovala Slovensko aj na tohtoročných MS v Aare vo Švédsku. Avšak jej najväčším snom a želaním je zúčastniť sa na zimných olympijských hrách.
Nádejná mladá reprezentantka uprednostňuje lyže i topánky značky Fischer, palice značky Komperdell a z oblečenia dominuje Vist.
Z iného súdka je tretie miesto z krajského kola vo vrhu guľou v atletike.
Nina však nepatrí iba medzi športovo nadané dievčatá. Jej denný program zahŕňa v sebe okrem tréningov i učenie a prípravu do školy. Počas celého štúdia na gymnáziu dosahuje skvelé výsledky. Je preto zrejmé, že nezanedbáva ani vzdelanie. V súčasnosti sa pre ňu stala prioritnou maturitná skúška, ktorá Ninu čaká už na budúci školský rok.
I napriek faktu, že má len 17 rokov, Nina presne vie, čo v živote chce dosiahnuť- rýchlosť, obratnosť a úspech. A my jej v tom držíme palce.