SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA ŠPORTU NA ŠKOLÁCH - člen medzinárodnej organizácie školského športu - ISF

NESTLÉ BASKET 2008Nestlé Basket Cup 2.ročník začína

Bratislava, október 2007 - V najbližších dňoch štartuje už 2. ročník Nestlé Basket Cupu 2008 – pre školský rok 2007/08 - školského poháru mladších žiakov a žiačky v basketbale.

Vyhlasovateľom Nestlé Basket Cupu je Ministerstvo školstva SR a Slovenská asociácia športu na školách (SAŠŠ) a generálnym partnerom je Nestlé Slovensko.
V priebehu predchádzajúceho školského roku 2006/2007 sa uskutočnil prvý ročník tejto súťaže pre mladších žiakov (5. až 7.trieda). Celoštátneho športového zápolenia sa zúčastnilo 648 dievčat a 480 chlapcov, spolu 94 tímov z 54 škôl z celého Slovenska.Finálové zápasy sa za diváckej podpory odohrali v júni 2007 v Spišskej Novej Vsi. Finále spolu odohrali najlepšie chlapčenské družstvá z Trnavského, Trenčianskeho, Banskobystrického a Žilinského kraja.
Víťazkami finále dievčenských družstiev sa stali hráčky ZŠ J. FÁNDLYHO zo Serede. Víťazmi finále chlapcov ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves.

Zástupca generálneho partnera Pavel Novák: „Podpora zdravého životného štýlu, ku ktorému patrí tiež dostatok pohybu, je jednou z priorít programu Nestlé Pohni kostrou. Preto sme sa rozhodli rozšíriť ponuku pre športovanie školskej mládeže podporou poháru pre novú vekovú kategóriu chlapcov a dievčat.“

„Ceníme si to, že v oblasti školského športu sa nám darí spolupracovať so súkromným sektorom podobne, ako s ním spolupracuje napríklad futbalová liga“, hovorí Božena Gerhátová z Ministerstva školstva.


V tomto školskom roku bude súťaž Nestlé Basket Cup 2008 prebiehať pod patronátom známych hráčok a hráčiek slovenskej basketbalovej ligy. Na hráčov víťazných družstiev čakajú nielen fantastické športové dresy, lopty ale i sladké odmeny. Usporiadatelia očakávajú väčšiu účasť zo strany základných škôl a väčší záujem zo strany slovenských médií.
V prípade záujmu o ďalšie informácie kontaktujte prosím:


Ing. Silvia Paprancová
PR-MEDIAL, s.r.o. Havlíčkova 6, Bratislava 811 04
Mob: 0905 632 659
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.