SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA ŠPORTU NA ŠKOLÁCH - člen medzinárodnej organizácie školského športu - ISF

Víťazstvo putuje do Žiliny

IMG_9524_resize

 

V Dunajskej Strede sa v dňoch 20.-21. marca uskutočnili prvé tohtoročné Školské majstrovstvá Slovenska - tentoraz vo futsale stredoškolákov. V súbojoch o titul „Školský majster Slovenska“ sa stretlo sedem víťazov krajských kôl (bez zástupcu BB kraja). Organizátorom podujatia bola Krajská rada SAŠŠ v Trnave, Okresná rada SAŠŠ v Dunajskej Strede v úzkej spolupráci zo SOŠ rozvoja vidieka v Dunajskej Strede za podpory odborného garanta Slovenský futsal (SF).     

 

 

 

 

 

 

 

 

Slávnostného otvorenia sa zúčastnil viceprimátor mesta D. Streda A. Szabó László, ktorý privítal chlapcov na pôde mesta s prianím športových úspechov, ale i s nádejou, že sa ešte do Dunajskej Stredy radi vrátia. Otvorenie M SR  si pod taktovku zobral predseda OR SAŠŠ Dunajská Streda Miklós Kálman. Potešila nás  prítomnosť i zástupcov SF na čele s predsedom SF Jurajom Totkom, ktorý celý turnaj zhodnotil svojim profesionálnym pohľadom:
„Turnaj je veľmi kvalitne obsadený. Veď  mnohé družstvá majú v tímoch futsalových i futbalových reprezentantov Slovenska. Som veľmi rád, že som mohol vidieť chlapcov, ktorý majú radosť s tak krásnej hry akou futsal je.“

Slovenský futsal venoval všetkým účastníkom lístky na pripravovanú kvalifikáciu na majstrovstvá Európy, ktoré sa o týždeň konajú v Bratislave.

 

Víťazom dvojdňového zápolenia sa stali chlapci zo Spojenej školy v Žiline, keď vo finálovom dueli síce remizovali so svojím súperom z Prešova 1:1, ale penaltový rozstrel nakoniec viac prial chlapcov zo stredného Slovenska. Na treťom mieste sa umiestnil chlapci z Gymnázia P. Horova v Michalovciach po dramatickom a vyrovnanom stretnutí s rovesníkmi z SOŠ technickej Zlaté Moravce, ktorých prišiel povzbudiť aj pán riaditeľ školy Dušan Husár.

 

Naše poďakovanie patrí obetavým organizátorom zo SOŠ rozvoja vidieka a ŠG V Dunajskej Strede pod vedením Ladislava Heguedusa, ale i rozhodcovskej trojici za vysoko hodnotený a profesionálny výkon.

 

Výsledky M SR