SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA ŠPORTU NA ŠKOLÁCH - občianske združenie

Víťazstvo putovalo do Trenčína

539605P6084203_resize

Školské majstrovstvá Slovenska v hádzanej dievčat stredných škôl sa v dňoch 7.- 8. júna uskutočnili v druhom najväčšom meste Košického kraja - v Michalovciach. Počas slávnostného otvorenia to zdôraznil aj primátor mesta Viliam Záhorčák. V celoštátnom finále sa okrem reprezentantiek Banskobystrického kraja stretli víťazné družstvá zo všetkých krajských kôl. Už v základných skupinách sa diváci v Chemkostav Aréne i v hale Gymnázia Pavla Horova mali na čo pozerať. Po zaujímavých súbojoch sa nakoniec víťazmi základných skupín stali domáce hráčky z Gymnázia P. Horova a dievčatá zo ŠG v Trenčíne.

Potom nasledovali zápasy o umiestnenie. V stretnutí o 5.miesto dievčatá ŠG Dunajská Streda koučované bývalou vynikajúcou reprezentačnou brankárkou Líviou Kodayovou - Némethovou vyhrali nad družstvom Gymnázia Golianova z Nitry 12:9.
V prvom semifinálovom zápase sa Michalovčanky nečakane trápili s Bytčou a hoci celý zápas viedli, v závere húževnatý súper vyrovnal. V sedmičkovom rozstrele boli Michalovčanky nakoniec úspešnejšie. V druhom semifinále jednoznačne dominoval Trenčín nad Bratislavou (Gymnázium Haanova). Zápas o tretie miesto mal najskôr vyrovnaný priebeh, zlepšenou hrou si však nakoniec gymnazistky z Bytče zaslúžene odviezli domov bronzové medaily.
Vo finále sa nástup lepšie vydaril Michalovčankám. Ujali sa vedenia 9:5 a vyhrali aj polčas 13:10. V druhom polčase sa však čoraz viac presadzovali Trenčanky, domáce hráčky nevedeli dať gól (zahodili tri sedmičky) a vývoj zápasu sa radikálne otočil.
Školskými majsterkami Slovenska sa tak stali dievčatá ŠG Trenčín.