SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA ŠPORTU NA ŠKOLÁCH - občianske združenie

Martin Tomáš

124image001

futbal

Martin Tomáš – hráč FC Rimavská Sobota – môj sen?
bydlisko :Fraňa Kráľa 38/ 19, 966 81 Žarnovica.

Narodil som sa 24. 10. 1985 v Žarnovici. Už ako malý chlapec som začal chodiť s otcom na ihrisko a kopať do lopty. Mojim najprirodzenejším postom je stopér. Počas štúdií v základnej škole Žarnovica som sa okrem futbalu venoval aj ľahkej atletike, ale futbal ako kolektívna hra mi prirástol k srdcu viac, preto sa mu venujem dodnes.
Moje prvé malé futbalové úspechy začali v Žarnovici, kde som hrával za žiakov, neskôr som prišiel do Banskej Bystrice ako starší žiak a neskôr dorastenec. Keď som mal 18 rokov zakúsil som veľký futbal v A mužstve Dukla Banská Bystrica. V tom čase Duklu trénoval pán Molnár. Získal som tam veľa skúseností. V rokoch 2004/2005 som hosťoval v Zlatých Moravciach. V tom čase sme hrali II. slovenskú ligu. Opäť som sa vrátil do Banskej Bystrice. V rokoch 2006/2007 som hrával futbal v II. českej lige za klub FC Hlučín. V júni 2007 som sa vrátil na Slovensko a v súčasnosti pôsobím v FC Rimavská Sobota. Mojim veľkým snom je zahrať si ligu majstrov.
Som si vedomý toho, že na splnenie môjho sna je potrebné najmä zdravie, športové šťastie, mať okolo seba ľudí, ktorým záleží na futbale a veľa hodín poctivého tréningu. Som však optimista a verím, že sa mi to počas futbalového života splní.