História ISF 2000

2000

STOLNÝ TENIS
Francúzsko /Beuvry/ 27.3. – 5.4.2000
Školské družstvo dievčat z Gymnázia v Malackách obsadilo 5. miesto /vo finálovej skupine zdolali Rakúsko 4:2 a Nemecko 4:3, podľahli neskoršiemu víťazovi – Číne 1:4
Školské družstvá chlapcov zo ŠG v Košiciach skončilo na 9. mieste /po 3. mieste v základnej skupine bojovali v skupine o 9. – 16. miesto, kde porazili Bulharsko 4:0, Izrael 4:0 a Francúzsko 4:1 Celkové prvenstvá získala Čína.
Národné výbery SR skončili na šiestom mieste /dievčatá/ a siedmom /chlapci/. V oboch prípadoch zvíťazili kolektívy z Číny.
Po rokoch pricestovala domov výprava SAŠŠ bez medaily.

VOLEJBAL
Portugalsko/Matosinhos/ 31. 3. – 7. 4. 2000
Kto nás reprezentoval?
Školské družstvo chlapcov – OŠG z Trenčína a družstvo dievčat z OŠG Bratislava.
Obidve slovenské družstvá obsadili krásne 3. miesta z 24 zúčastnených krajín.

HÁDZANÁ
Francúzsko /Strassbourg/ 17. – 25.3.2000
Slovensko reprezentovali dievčatá z Gymnázia Partizánske, ktoré skončili na neuveriteľnom 2. mieste /z 20 krajín/. Chlapci boli zo Športového gymnázia v Košiciach, a obsadili pekné 5. miesto /taktiež z 20 krajín/.

25. ročník EHŠP
Belgicko /Leuven/ 1. – 4. 6. 2000
Naši podľa očakávania vynikajúco. V celkovom hodnotení 13 krajín skvelé 2. miesto so 143 bodmi / za domácim Belgickom – 185 bodov a pred Slovinskom 39 bodov/. Je to o to cennejšie, že sme niektoré športy neobsadili – volejbal mužov a žien, ani tenis družstiev, či jednotlivcov. O vynikajúci úspech sa pričinili prakticky všetci – mixvolejbalisti /zo Spišskej Novej Vsi/ a futbalisti /z Nových Zámkov/ si v týchto kolektívnych športoch vybojovali prvenstvá. Atléti prišli domov s celou spŕškou medailí /zaujal najmä európsky rekord Ľ. Hudeca na 5 000 m časom 15:59,26 – doteraz 16:07,02/.

Medzinárodná Olympiáda detí a mládeže – KALOKAGATIA 2000
SR / Trnava/ – 20. – 24. 6. 2000
Športové súťaže: atletika /osobitne maratón/, plávanie, futbal, basketbal, volejbal, hádzaná, šach, streľba zo vzduchovej pušky, orientačný beh, cyklistika a stolný tenis.
Celkom spolu 1 280 aktívnych účastníkov – 1 110 zo Slovenskej republiky /postup si vybojovali v kvalifikačnom systéme – cca 100 000 účastníkov/ a 170 zo zahraničia /6 krajín: Česká republika, Juhoslávia, Maďarsko, Nemecko, Poľsko a Rakúsko/.
Kultúrne súťaže: vlastná literárna tvorba, výtvarný prejav, voľná plastika, foto video súťaž, súťaž školských časopisov, vedomostný kvíz o olympizme. Celkove sa do kultúrnych súťaží zapojili 8 653 účastníkov /do Trnavy pozvaných 80/.